GÜKAD, Serhatköy İlkokulu’nu ziyaret etti

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle, Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD) Yönetim Kurulu üyeleri, Serhatköy İlkokulu’nu ziyaret etti.

GÜKAD, Serhatköy İlkokulu’nu ziyaret etti

GÜKAD yetkilileri, Serhatköy İlkokulu’nda görevli öğretmenlerin “Öğretmenler Gününü” kutladı.

Ziyaret esnasında, GÜKAD’a öğrencilerden sürpriz:

Serhatköy İlkokul öğrencilerinin oluşturduğu müzik korosu, GÜKAD’ın ziyareti esnasında, öğretmenlerinin şefliğinde, “öğretmenler gününe” özel müzikler seslendirerek sürpriz gösteri gerçekleştirdi.

“Doğal Oyun Parkı” projesi ve okul faaliyetleri hakkında GÜKAD’ı bilgilendiren Okul Müdürü, Özge Yorulmaz, aynı zamanda ihtiyaçlı öğrenciler için GÜKAD’ın yapmış olduğu kırtasiye, kitap ve okul gereçleri bağışlarından dolayı, GÜKAD Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Köy okullarının, öğretmenlerinin ve öğrencilerinin ihtiyaçları göz ardı edilmemelidir:

Ziyarette konuşan GÜKAD başkanı, Reşat Kansoy: “Kırsaldaki okulların, öğretmenlerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarının göz ardı edilmemesi gerektiğini.” Vurguladı. Kansoy, “Eğitimde eşitlik ilkesi ile her çocuğun, kaliteli, çağdaş, çevreci, teknolojik imkanlarla eğitim almasının, ülkemizin geleceğine değer katacağının.” Altını çizdi.

SİVİL TOPLUM İLE EĞİTİM KURUMLARI ARASINDAKİ DAYANIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ:

Kansoy, ayrıca: Öğretmenlerin ve okul çalışanları ile okul aile birliklerindeki fedakar gönüllülerin, özverileri ve gayretleri sayesinde: devletin yerine getirmesi gereken bir çok sorumlulukların, öğretmenler, okul hizmetlileri ve okul aile birliklerinin fedakarlıkları ile yerine getirildiğini belirtti.  Kansoy, özellikle kırsalda bulunan okullarda sivil toplum ile eğitim kurumları arasındaki dayanışmayı sürdüreceklerini belirterek. Eğitimde: Merkezi Hükümet, Yerel Yönetim ve Sivil Toplum Örgütlerinin işbirliğinin önemini vurguladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER