Çeler: GKK başında artık bir Kıbrıslı Türk de olmalıdır

TDP Milletvekili Zeki Çeler, Meclis’te Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı bütçesinin görüşülmesi sırasında söz alarak değerlendirmelerde bulundu.

Çeler: GKK başında artık bir Kıbrıslı Türk de olmalıdır

Ülkede yıllardır Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına bir Kıbrıslı Türk’ün atanmamasının tartışma konusu olduğunu anımsatan Çeler, gelinen aşamada bırakın GKK Komutanlığına, Yardımcılığına bile atama yapılmadığını vurguladı.

Özellikle pandemi döneminde GKK Bünyesindeki mükellef askerlerin birçok sıkıntılar yaşadıklarını, hafta sonu ve gececi izinlerini uzun süre kullanamadıklarını, konuyu Meclise gündeme getirdiklerinde de tepki gösterildiğini anımsatan Çeler, askeri konuların Meclis’te konuşulmasını istemeyenlerin yaşanan sıkıntıları göz ardı etmemeleri gerektiğini ifade etti.

Kendi gençlerimize, kendi insanlarımıza, kendi askerlerimize ve komutanlarımıza hak ettikleri değerin verilmesi gerektiğini kaydeden Çeler, “GKK başında artık bir Kıbrıslı Türk de olmalıdır. Bu birilerinin isteyip istememesine göre değil, görevi hak eden herkesin atanması şeklinde değerlendirilmelidir. Bunun için de gerekli düzenlemeler bir an önce yapılmalıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER