Güzelyurt’un durumu içler acısı: Çöp kentten farkı kalmadı

Güzelyurt’un merkezi çöplükten geçilimezken, vatandaşlar bu çöplerin ne zaman temizleneceğini sorguluyor.

Güzelyurt’un durumu içler acısı: Çöp kentten farkı kalmadı

Güzelyurt’un en işlek ve merkezi bölgesi olan Terminal bölgesindeki dereye atılan çöpler aylardır temizlenmiyor. Derenin içinde tuvalet atıldığını gören vatandaşlar, “bu kadar da olmaz” yorumlarında bulundu.

Söz konusu durum böyleyken Güzelyurt Belediyesi’nin ne yaptığı ise büyük merak konusu. 1998 yılından beri belediye başkanlığı koltuğunu bırakmayan Ulusal Birlik Partili (UBP) Mahmut Özçınar’ın, Güzelyurt Belediyesi’ni “kendi haline bırakmış” gibi görülüyor.

Güzelyurt Belediyesi yıllardır yapılmayan yatırımlardan dolayı dışa sürekli göç veren bir bölge olarak biliniyor. Milletvekili sayısının yıllar içinde üçe düştüğü Güzelyurt’ta, vatandaşın değişim isteği de dikkat çekiyor. Yaklaşık 25 senedir belediye başkanlığı görevini yürüten Mahmut Özçınar, 25 Aralık’ta gerçekleştirilecek seçimlerde tekrardan adaylığını açıklamış durumda.

Özçınar’ın bu kez UBP içinden yeteri kadar destek alamayacağı da konuşulurken, bilindiği üzere UBP’nin önemli isimlerinden Cengiz Topel Uzun da aday olmak isteyen kişilerdendi.

25 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecek yerel yönetim seçimlerinde Mahmut Özçınar’ın yanı sıra Güzelyurt Belediye Başkanlığı için Cumhuriyetçi Türk Partisi adayı Osman Bican ile Bağımsız aday Reşat Kansoy da yarışacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2022, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER