Harmancı: Öğretmenlerimiz için daha iyi bir ortam yaratmamız gerek

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Harmancı yaptığı açıklamada, gerek evde gerekse okulda çocukların kayıp yaşamaması için çalışan öğretmenlerimiz için daha iyi bir ortam yaratmamız gerektiğini vurguladı.

Harmancı: Öğretmenlerimiz için daha iyi bir ortam yaratmamız gerek

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Harmancı, “Kenan Evren hediye ettiği için değil hayatın her alanında bizde hatırı olan öğretmenlerimiz için bugün ve her gün öğretmenlerimizi sevgiyle kucaklar, aramızdan ayrılanları özlemle yad ederim” dedi.

Mehmet Harmancı’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Devlet okullarına olan güvenin arttığı, öğretmenin itibarının sağlanabildiği, fiziksel koşullarının iyileştirilerek öğrencilere çağın gereksinimlerinin yansıtılabildiği bir sistem içerisinde olmayı çocuklarımız kadar öğretmenlerimiz de hak ediyor.

Pandemi ile birlikte oluşan zorluklar, hedef tahtasına konulan, belirsizlik içerisinde eksik donanımlarla gerek evde gerekse okulda çocukların kayıp yaşamaması için çalışan öğretmenlerimiz için daha iyi bir ortam yaratmamız gerek. 

Teknoloji ile birlikte yakın ve görünür gelecekte birçok meslek grubu tarihe karışacaktır, buna toplumu hazırlayabilecek yegane unsur doğru bir sistem içerisinde öğretmenlerimizdir.

Kenan Evren hediye ettiği için değil hayatın her alanında bizde hatırı olan öğretmenlerimiz için bugün ve her gün öğretmenlerimizi sevgiyle kucaklar, aramızdan ayrılanları özlemle yad ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER